״ צ׳פלין״ בתאטרון חיפה

אולם הכניסה של תיאטרון חיפה הזכיר אמש אולם נשפים משנות ה-20 כאשר עשרות השחקנים, הזמרים, הרקדנים והתזמורת החיה של "צ'פלין" הציגו את מופע הבכורה החיפאי של המחזמר של תיאטרון חיפה ותאטרון ת"א.

במחזמר, בבימויו של שוקי וגנר (שאף חגג אמש יומהולדת), משתתפים שלל כוכבים וביניהם ירון ברובינסקי, מיקי קם, דפנה דקל, טלי אורן, עפרי ביטרמן אבי גרייניק ועוד.

הגיעו לאירוע החגיגי: ראשת העיר ד"ר עינת קליש רותם עם בן זוגה המהנדס ואיש העסקים בועז קליש, סגנה ויו"ר הדירקטוריון של תיאטרון חיפה הרב דב חיון, מנכ"לית התיאטרון ניצה בן צבי, המנהל האמנותי משה נאור, מאור מימון מנכ"ל תיאטרון תל אביב, ראש העיר לשעבר יונה יהב שהגיע מלווה ברעייתו ובתם, היו"ר הקודם של דירקטוריון התיאטרון ישראל סביון ורעייתו, שחקני התיאטרון שהגיעו לפרגן לקולגות- השחקנית זוכת הפרסים אסי לוי שמככבת בהצגת התיאטרון "של מי החיים האלה" והשחקן העולה שון מונגוזה שמשחק בהצגה לצדה, משה דץ שהגיע להצגה יחד עם אחיו עו"ד ליאור כץ, הבמאי איציק ווינגרטן, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני, כתב ערוץ 20 אלירן טל, תמי ברק חברת מועצת העיר חיפה וכן חברה בהנהלת התיאטרון ועוד.

האורחים הרבים נותרו ברחבת התיאטרון לאחר סיום המופע כדי לפרגן לצוות התיאטרון ומשתתפי המחזמר על המחזמר המרשים.

"צ'פלין", שזכה עד כה לשלל ביקורות טובות, הוא מחזמר ססגוני, צעיר, חצוף ווירטואוזי על גדול אנשי הקולנוע מאז ומעולם, צ'רלי צפלין. האיש שהמציא את ה"נווד האילם" היה אדם שאפתן ושנוי במחלוקת, גאון מול המצלמות, שתלטן במערכות יחסיו ומניפולטור קיצוני של זהותו.

"צ'פלין" מוצג בימים אלה בתיאטרון חיפה וברחבי הארץ הגאלה למחזמר צ׳רלי צ׳פלין הועלתה במוצאי שבת בתאטרון חיפה .מחזמר שלא נופל מהתאטראות בלונדון .משחק מהפנט של עופרי ביטרמן,השחקן הראשי שגילם את דמותו של צ׳רלי צ׳פלין.עופרי סיים רק לפני שלוש שנים את תאטרון בית לסין,מיקי קם,אבי גרייניק,דפנה דקל ועוד שחקנים מהשורה הראשונה .החיים של השחקן צ׳רלי צ׳פלין ,הנווד,שהחל מרחובות לונדון כילד ללא בית ועד שגרף מליוני דולרים בארצות הברית .הדמות האגדית שהמציא עד שכשל בחטא היוהרה וגורש מארצות הברית.שאפו לניצה בן צבי ומשה נאור.נכחו בהצגת הבכורה עינת קליש, סיגל ציוני ,דב חיון ,עיתונאים ועוד.
המחזמר מתעד ביופי רב את ילדותו הקשה של צ׳רלי צ׳פלין ברחובות לונדון , יחד עם אחיו, סידני, כבן לאמא זמרת חולת נפש ואב שיכור עד השנים שבהם גרף מיליוני דולרים עם הדמות היחודית של הנווד המשופם עם המגבעת , המקל וההליכה היחודית. על הסרטים האילמית שכבשו את הוליווד. שלושת הנשים שחשב שיביאו לו אושר עד שפגש את אונה אוניל , עמה הביא לעולם שמונה ילדים.

את הדה, כתבת הרכילות שנעלבה ממנו עד שהפלילה אותו כמסית קומוניסטי עקב הנאומים שלו לאהבת הבריות ולפטריוטיות .

לאחר שני עשורים חזר צ׳פלין לארצות הברית לטקס האוסקר , לאחר גלות ארוכה בשוויץ וזכה לתהילה.


צילם יואב איתיאל