סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בויצו חיפה יצרו קמפיינים פרסומיים למען נוער טרנסג׳נדר בבית דרור

סטודנטים מהמחלקה לעיצוב גרפי (תקשורת חזותית) מהמרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מצטרפים למלחמה בסטיגמה ממנה סובלים בני ובנות נוער טרנסג׳נדרים, ובמסגרת שיתוף פעולה עם "בית דרור", המרכז הגאה והאגודה למען הלהט"ב בישראל, עיצבו קמפיינים תחת הקריאה "תתייחסו אלינו לפי המגדר שלנו".

המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מייחס חשיבות רבה לקבלה והכלה של הקהילה הטרנסית, ומתגייס למאבקה באמצעות קמפיינים פרסומיים, אשר נוצרו בקורס פרסום בשנה ב' בהנחיית אורן ורמוס. הסטודנטים נדרשו להציע פתרונות יצירתיים לנושא הרגיש לקמפיין דל עלויות, הכולל מדיה קונבנציונלית, אך גם מדיה מקורית ויוצאת דופן, שתשיג בולטות ואהדה ותמשוך תשומת לב. הקמפיינים משמיעים את קולם של בני נוער המתמודדים עם הגילוי והקבלה של זהותם המגדרית, ותחושת השיפוטיות ואי קבלתם מצד משפחתם והסביבה.

'בית דרור' הוא הוסטל הנותן מענה זמני לבני נוער בגילאי 14-19, הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, שנפלטו מהבית בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית. חלקם עזבו או גורשו מהבית על רקע היציאה מהארון ומצאו עצמם אבודים ברחוב, אחרים הוצאו מחסות הוריהם על ידי רשויות הרווחה בשל אלימות פיזית או נפשית שנבעה מחוסר קבלת נטייתם או זהותם. ב'בית דרור' זוכים הנערים/ות לבית, פינה חמה, מקום לישון בו, ארוחות מסודרות וכן ליווי מקצועי תומך, פתוח ונטול שיפוטיות.פוסטים אחרונים

הצג הכול