נשים בצמרת - בישיבת מועצת העיר חיפה אושר אתמול הרכב הדירקטוריון של תיאטרון חיפה ובו רוב נשי מוחץ

אמש, במסגרת ישיבת מועצת העיר של חיפה בראשות הגב' עינת קליש רותם ראשת העיר, אושר הרכב הדירקטוריון החדש של תיאטרון חיפה, אשר יכלול שש נשים.

בדירקטוריון, המונה 9 חברים סה"כ, יכהנו היו"ר הרב דב חיון (סגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות), חדוה אלמוג, תמי ברק, רו"ח גלית יחזקאלי גולן, רבקה אזיקוביץ, ד"ר אסתי גולן, גלי גרינברג סגל, משה פרץ וירון פיינטוך.

אל מול סטטיסטיקה עגומה לפיה ישראל ממוקמת במקום ה-11 מתוך 64 באחוז הנשים בדירקטוריונים, מתייצב הארגון בחוד החנית של קידום נשים לעמדות ניהוליות.

למרות שנשים מהוות כמחצית מכוח העבודה, רק 18% מחבר המנהלים של חברות ציבוריות הן נשים וזאת למרות שמחקרים שונים הוכיחו כי שילובן של נשים בעמדות ניהול בכירות מסייע באופן ישיר להצלחת הארגון.

את תיאטרון חיפה מנהלת ב-8 שנים האחרונות ניצה בן צבי,  אשר תחת ניהולה וניהולו האמנותי של משה נאור נעשו צעדים משמעותיים אשר מיצבו את תיאטרון חיפה ככוח חשוב בעולם התיאטרון הישראלי וקידמו נשים יוצרות בתחום התיאטרון .

"זהו הישג פורץ דרך" אמרה אמש ניצה בן צבי, מנכ"לית התיאטרון "אנו גאים בהחלטה זו של מועצת העיר ומברכים את חברות וחברי הדירקטוריון בעשייה מוצלחת. אני מודה לחברי הדירקטוריון וליו"ר ישראל סביון היוצאים על תרומתם להצלחת התיאטרון."

י"ור הדירקטוריון, הרב דב חיון: "זוהי זכות גדולה לשבת בראש דירקטוריון אשר בחר בייצוג נשי מובהק וזאת כחלק מתפיסת עולם ברורה של שוויון וליברליות"פוסטים אחרונים

הצג הכול