נוסטלגיה של מועדון - העיר השניה

"העיר השנייה" היתה לפני 25 שנה המקום הכי טוב בארץ. להקות מתל אביב והמרכז היו מופיעות שם לפני 1500 איש ונהנות מהוייב ברמה בנלאומית.

ברי סחרוף הפציץ במופע "רעש לבן" בעיר השניה . ״סוג של חלום, היינו אז די בתחילת הדרך. אבל חיפה היתה עיר אלטרנטיב אמיתית באותם ימים, ו"העיר השנייה" היתה ה-מקום. היה כל כך כיף! ואז, עקב הריסת הבניין, סגרו. אבל איזו סגירה מפוארת זו היתה! אם אני זוכר נכון, ההופעות ב'לוויה' היו בחניון בכלל, מה שאיפשר להמוני אנשים להגיע (היו יותר מאלפיים, נראה לי). כבוד היה לנו להשתתף בלוויה הזו (לפני שלוויות היו משודרות בזום).״ מספר אחד הנגנים.

הממשיכה הסקסית שלה, הסיטי הול שהיו שם גם המון הופעות מחו"ל, מניק קייב ועד סוניק יות' ,

שלומי מנגר , הגורו של המועדונים בחיפה מספר ״״העיר השניה" היה יותר ממועדון זה היה רעיון של יצירה ועשיה בעיר הזאת כדי להרים אותה למצב בו יהיה מה לעשות לצעיריה ,לתת במה לאמניה , לתת חזון שאפשר לעשות כאן חיים , להישאר בה ולהביא את מה שיש בעיר הגדולה לכאן כדי לממש כל זאת. כמה הופעות היו שם ,כמה ארועים היו שם ,כמה אנשים שמחו שם...... שנים ארוכות בהן אני עושה מוסדות תרבות כאן בחיפה , כן הפעילות היא עיסקית אבל תמיד היתה לי מטרה גדולה וחזקה יותר מכסף, מטרה ששמה "העיר השניה". גיליתי את זה תוך כדי עשיה שגדלה וגדלה ורציתי עוד כי הבנתי שאני סוג של צומת דרכים ומפגש להרבה אנשים ואמנים. "העיר השניה" בימים אלה לפני 25 שנה בשנת 1995 נסגרה כי הרסו את הבנין בו ישבנו , בנין מדהים ומרהיב שהיה למעשה התיאטרון הראשון של חיפה בנין קולנוע "ארמון" הקולנוע הכי גדול במרחב הצפון אולם ענק שכלל יציע ענק שלמעשה הפכנו אותו לאמפי הופעות מהמם עם במה ענקית 18 מטר פרונט מדהים גובה רב ו.13 מדרגות בטון בצורת אמפי עם גג שנפתח חשמלית וואוווו = פורטיס צועק באמצע הופעה "תראו את הכוכבים" כשהגג היה נפתח לאט לאט  ...... ולא רק הוא נהנה מהחויה להופיע שם מול כ- 1500 איש ואשה ....... מרהיב מרהיב ובטוח יושב להמונים בזכרון חזק. בימים אלו לפני 25 שנה היה תהליך סגירה מטורף שארך כ 3 חודשים וכלל 5 מסיבות בשבוע והופעות "עד הסוף המר". כחלק מהאהבה שהאמנים נתנו למקום היתה הלוויה מיוחדת במינה ארוע ענק כ 3000 אנשים בקהל (הארוע הכי גדול שעשיתי בחיי) מצ"ב הפוסטר שהיה תלוי בכל העיר. באו לתת , באו להופיע בחינם כדי שנוכל להמשיך ואכן בנינו את "הלב של העיר השניה - הסיטי הול". את הפרוייקט הזה אני חייב לאיש אחד שהיה לי שותף והרבה יותר כי בלעדיו בלי הכוחות שלו לא יודע אם כל זה היה קורה,אני ינאי״ שלומי מנגר סוגר "40 שנה של יצירה" הוא החל עם קמרה אובסקורה , דווקא תאטרון .HIGH WAY ,העיר השניה ,סיטי הול , ג'אז קפה , וונדרבר .נאחל לו המשך יצירה גם במועדון הוונדבר ולאחר תקופת הקורונה נבוא לחזק אותו את ליין הותיקים בשישי, ליין האלטרנטיב וליין הבוידם .
פוסטים אחרונים

הצג הכול