הגיע הזמן ....קצת עליי.

ענת שקד
נולדתי כענת מנדלוביץ' בשכונת שפירנצק בחיפה .כבת בכורה להוריי , דור שני לניצולי שואה מרומניה, לאחר שמונה שנים של טיפולי פוריות והשמחה היתה רבה. גדלתי כנסיכה ואז הצטרפו אליי אח , שמעון ,ואחות , פנינית .למדתי בבית ספר יסודי עין הים וכבר אז התחלתי לכתוב פואמות ושירים .את התיכון סיימתי בכיתה ראלית מצטיינת בבית ספר עירוני א' ולאחר מכן שירתתי כפקידת שלישות בבסיס בשדרות הנשיא בחיפה.

לאחר השירות הצבאי נבחרתי להדריך במחנה קיץ בארצות הברית , התגוררתי באילת, עבדתי במלונאות , ואז חזרתי לחיפה ללימודי תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית וצרפתית באוניברסיטת חיפה .שבוע לפני תחילת הלימודים האקדמיים , נפטר אבי , סא"ל זאב שקד, בהיותי רק בגיל 21,. עקב מותו הסתיימה לה גם הילדות שלי בגיל צעיר וכבר בתחילת הלימודים באוניברסיטה למרות שבהתחלת תכננתי ללמוד שפות , יחסים בינלאומיים ,ותיירות ,הגיע המפנה והצורך להתחתן ולהקים משפחה ,שהתפרקה לי עם פטירת אבי.

יחד עם היצירתיות ואהבתה לכתיבה , תמיד היתה לי יכולת אנושית של הכלה וקבלה של השונה.אהבתי ילדים ואספתי אותם לחיקי כמדריכה ושמרטפית . הודות לתחושת השליחות והכריזמה שלי , המשכתי ללימודי תעודת הוראה באוניברסיטת חיפה וגם במכללת גורדון .

לימדתי אנגלית בחטיבה וביסודי עד לשנת השבתון הראשונה בה השלמתי תואר שני בתקשורת בארצות הברית אז עשיתי מפנה בקריירה ושימשתי כדוברת של עיריית מעלות תרשיחא ולאחר מכן של עיריית נשר ופתחתי משרד יחסי ציבור בשדרות מוריה בחיפה בשנת 2004.

בשנה הזאת התחלתי לכתוב בידיעות חיפה לאחר שהצעתי ליעקב שחם, עורך העיתון , מדור חדש וייחודי בשם חיי לילה , המסקר את כל הקורות בחיפה בתחום הלילה , הבילויים, האירועים וריכולים . המדור בעיקר מפרגן לבעלי עסקים בתחום האירועים, מועדונים , פאבים , הפקות ויתר מקומות הבילוי.

לאחר שלא השלמתי עם היותי אמא רק לזיו גוטמן , הנמצא עכשיו בטיול הגדול בדרום אמריקה, הפכתי עולמות והבאתי לעולם גם את גפן , בת 12, וליהי , בת 4.

רגש האמהות החזק אצלי גרם לה לוותר על קריירה בתחום הדוברות והייעוץ התקשורתי וחזרתי לעבודתי כמורה לאנגלית וגידלתי את ילדיי .

כאחת שחולמת בגדול ולא נכנעת לצו הגורל , אני גרה בשכונת דניה עם ילדי זיו , גפן וליהי .מלמדת אנגלית בבית ספר ,כותבת תוכן ומפרסמת .הגשמתי את כל המטרות הגשמיים שהצבתי לעצמי ואת כל ההישגים שרציתי להגיע אליהם וכיום התחלתי להגשים את המטרות הרוחניות. כדמות מוכרת בחיפה ואשת תקשורת מזה 16 שנה , אני נחשבת למובילת דעת קהל בתחום הבילוי והלייף סטייל וכאישה דעתנית ומודל נשי לחיקוי.

כיום לאחר שהבנות גדלו ,חזרתי לכתוב תוכן וניהול מדיה, מנקודת מבט עיתונאית .והקמתי בלוג בשם " גוסיפ" ובקרוב אוציא לאור ספר פואמות , שירים ואפילו סיפורים קצרים. יש למה לחכות.