אקרובאלאנס הורים וילדים בסטודיו InMotion חוויה מעצימה לקשר הורה ילדֿ

חדש בחיפה :אקרו באלאנס הורים וילדים

בסטודיו InMotion

אקרובאלאנס היא שיטת אימון שמשלבת בין יוגה, אקרובטיקה, תקשורת ומשחק.

במהלך השיעור יוצרים ביחד תנוחות אקרובטיות ופירמידות משותפות.  השיעור מיועד להורים וילדים . זוהי הזדמנות פז לזמן איכותי של שיתוף פעולה. גם המבוגרים וגם הילדים מפתחים בחוג את המיומנויות הפיזיות והמוטוריות שלהם.

לומדים להעביר את משקל הגוף מאחד לשני ,לשחק בתנועה ובמגע, לסמוך אחד/ת על השנייה, ליצור תרגילים משותפים מהנים ומאתגרים . והכי חשוב לצחוק ולעוף ביחד

באקרובאלאנס ההורים והילדים משחקים בתרגילי איזון, גמישות וכוח המפתחים אמון, הנאה ותקשורת פתוחה וכיפית עם הילדים.

האקרו מאפשר להתחבר ולתקשר ברמה הפיסית, ביחד לבנות מרחב להעמקת הידע ובניית רצפים מעניינים ומאתגרים באוויר תוך איזון ועבודת צוות. ביחד עם דגשי פילאטיס להחזקת גוף, נשימה, התארכות ותנועה.

משה ועקנין, מדריך בקורב אקרובאלאנס בסטודיו InMotion , נפגש עם מיומנות הקרקס לפני 8 שנים. מעריך את החשיבות של תקשורת פיזית, אמון ואיזון ביחסים. השלים את לימודיו כמורה לאקרובטיקה בווינגייט ושמח על ההזדמנות להעביר את הידע לאחרים. 

משה ועקנין , בן 46, נשוי עם שלושה ילדים ,גר קרית טבעון ,בהכשרתו מעצב פנים שגילה את האקרובאלנס באמצעות ביתו שרצתה חוג בקרקס בכפר יהושוע אבל היתה צעירה מידי והאלטרנטיבה היתה קורס אקרובאלאנס .וקנין ,חובב ספורט, נפצע בצבא במלחמת לבנון בשנת 92 , ממטען צד ואז נקודת המבט על החיים השתנו והציעו לו ללמוד בוינגט.וקנין סיים קורס מדריכי אקרובטיקה, פתח עסק והתחיל לאמן. וקנין מתמחה באקרובאלאנס הורים וילדים . חוץ ממנו ישנם עוד שלושה מדריכים בכל הארץ. וקנין התמסר לתחום ואף מלמד ובעל התמחות בהורים וילדים. וקנין טוען כי ״זה שינה אותי כאבא וכבנאדם בתקשורת שלי עם הסביבה, אפשר לי להביא את העוצמה והדיוק דרך חוויית האתגר בדיוק כמו שהחיים מצריכים אותנו ללמוד.

היכולת להבין את האחר וללמוד רכות ממקום של יציבות מתוך מגע קשוב.מבחינתי הדברים הכי נהדרים באקרו הם שזו פעילות גופנית וספורטיבית שמתאימה לכל אדם ובכל גיל״

ההורים והילדים מתאמנים על מזרון .הייחודיות באקרובאלאנס הורים ילדים זאת התקשורת, שפה בגובה העיניים. ההורה והילד לומדים תקשורת ושפה בו זמנית. זהו זמן איכות של שעה וחיבוק .ההורה והילד

שוכבים אחד על השני בלי פילטרים וחוצצים מגע גופני בלתי אמצעי. המתאמנים מעידים שזה נותן להם זמן איכות יחד .

בזמן השיעור ,ההורה והילד שווים.ההורה לא יודע יותר מהילד. שניהם סומכים, מפתחים אמון , מתחבקים , מתגלגלים ומדברים בעזרת שפת הגוף.

משחקים אלו שוברים את האווירה מכיוון שלא משתמשים בכוח אלא בטכניקה לדעת מה כואב אחד לשני ואיך להיות עדין.

ענת ברוך, בעלת הסטודיו, מדריכה לפילאטיס מורה לריקודי זוגות ויזמית, פגשה את משה ואת עולם האקרו-באלאנס בפסטיבל משפחתי במצפה רמון. ביחד משה וענת מביאים את האקרו המופלא לכרמל בחיפה, בחוג לילדים והורים ובקורס למבוגרים.

פגשתי בקורס את מאיה עדן ,בת37 , אמא לנועם בת ה4, ״זמן איכות עם נועם, היא אוהבת אקרובטיקה .זהו

זמן איכות תנועה ביחד וסקרנות. שינוי תהליך ביחסים עם נועם עשה טוב פחות נידי בבית .היא מקבלת יחס כמו האח הגדול .היא אוהבת וקשורה אליי יותר. משה מחבר ביננו״ . מאיה מדריכת פילאטיס בהולמס פלייס. מבחינתה זהו אתגר תנועתי אחר .

״משה עובד יותר על חיבור ותקשורת בלתי מילולית ופחות על האקרובטיקה .נועם מחזקת ידיים חגורת כתפיים בטוחה בעצמה וקיים פה מפגש עם ילדים נוספים ובבית מלמדת את האח הקטן את התרגילים ״

הבינה עוד דברים שהיא לא מדברת בחוג וגם לא בגן 

חוזרים על התרגילים בבית מלמדים את האח הקטן

פגשתי בחוג גם את רוני צוקרמן ,38 ,חוקרת עצמות אריאוזולוגית דוקטורט וביתה ,איה, ״חיפשנו חוג לאיה , איה רצתה חוג עם אמא או אבא חוג משותף להורים וילדים .אני מתחברת באופן טבעי. שיעור הניסיון היתה חויה מדהימה .שעה של איכות עם הילדה״.

רוני, אמא לשלושה ילדים. איה היא האמצעית. לפי דבריה זוהי  שעה בשבוע ש ״היא מאה אחוז רק עם הילדה והיא מאה אחוז רק איתך.״

בבית הן עושות תרגילים יחד .״הקשר שלנו הבינאישי התעצם .יש לזה ערך מוסף .״

התרגיל האהוב על איה מכיון שהיא אוהבת פיצה זהו ״תרגיל הפיצה״. הילד עושה מההורה פיצה נשכבים על ההורה עושה לאמא עיסוי מרגיע ,לשים ,מפזרים רוטב ותוספות. שוכבים על ההורים ואחר כך מכניסים לתנור.

רועי וייסברג, אבא של הדר בן ה -5 מספר: "ברוב החוגים הילדים משחקים וההורה יושב בצד עם הלפטופ, כאן יש ערך מוסף, אנחנו לומדים ומשחקים ביחד, מתםתחים ביחד, אח"כ מראים בבית מה למדנו לשאר בני המשפחה".

ענת ברוך, בעלת הסטודיו, משתתפת בחוג עם רומי בת ה – 4: "החוג מלמד גם כישורי חיים. עד שמצליחים תרגיל יש הרבה כשלונות ונפילות בדרך. משה תמיד מדגיש לנו שככה זה בחיים, מנסים מנסים ובסוף גם מצליחים, מה שחשוב זה לשחק ולנסות ולהנות. הילדים , וגם ההורים, לומדים בעצם לשים דגש גם על הדרך ולא רק על התוצאה".

החוג מתקיים בימי בסטודיו InMotion, רח׳ מרגלית , כרמליה, חיפה.