אוניברסיטת חיפה משיקה קמפוס חדש בשנחאי

אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטתECNU הסינית, חנכו היום (יום ג', ה- 20.11) קמפוס משותף בשנחאי. הקמפוס, שישתרע של שטח של 4500 מ"ר, הוקם כחלק מה-Zizhu International Education Park שבשנחאי, יתמקד בלימודים בינתחומיים חדשניים בביו-רפואה, מדעי המח, מדעי הסביבה ועוד.שר החינוך בנט ברך על המוגמר ואמר: "זהו רגע בלתי רגיל של איחוד כוחות ומוחות, בין האומה הסינית המפוארת לבין העוצמה המדעית הישראלית. זוהי נוסחה מנצחת."

פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה: "זהו יום משמח לא רק עבור אוניברסיטת חיפה, אלא עבור מדינת ישראל, האקדמיה והמחקר הישראלי באשר הוא".

חזון ה-"מולטיברסיטה" של אוניברסיטת חיפה קורם עור וגידים ויוצא אל מחוץ לגבלות ישראל. לאחר שהאוניברסיטה שעל הר הכרמל התפרשה לרחוב הנמל בעיר התחתית (בניין דילן טאובר, פאלמר 4 וקמפוס הנמל), ולאחר שהקימה את בניין התגליות בשיתוף בית החולים רמב"ם, הבוקר (20.11.18), חנכה האוניברסיטה קמפוס נוסף - בשנחאי שבסין - בשיתוף אוניברסיטת ECNU(East China Normal University). הבניין החדש הינו חלק מפרויקט שנוסד בשנת 2016 בעקבות הסכם שיתוף פעולה בין שתי האוניברסיטאות. הקמפוס, שהוקם כחלק מה-Zizhu InternationalEducation Park בשנחאי, צפוי להפוך למכון ידע עולמי בינתחומי וחדשני בתחומיJTI -(Joint Technological Institute), יתפרש על שטח של כ- 4,500 מ"ר ויכלול משרדים, מעבדות מתקדמות, כיתות ממוחשבות, חדרי סמינרים וכן שטחי עבודה אישיים ושיתופי פעולה לסטודנטים לתארים מתקדמים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

סופי ווילמס, ראש הממשלה החדשה של בלגיה מאז יום ראשון, היא בת לאם יהודייה ואב שאינו יהודי

האישה הראשונה של בלגיה: יהודייה ממשפחה של ניצולי שואהשהחלה לאחרונה להדגיש את יהדותה לראשונה,אישה יהודייה בראשות ממשלת בלגיה: סופי ווילמס, אם לארבעה מעיר הסמוכה לבריסל, מחליפה בתפקיד הבכיר את שארל מישל